Seznam školek
vyhledávání školekVyhledat další zařízení v okolí

Základní škola a mateřská škola Voděrady

, Voděrady 2 51734

Přehazovaná dívky V pátek 14. dubna vyrazilo sedm děvčat ze sedmých ročníků na další sportovní soutěž, tentokrát do Kostelce nad Orlicí. Na turnaj v přehazované se přihlásilo 11 škol z celého okresu. Nejprve se odehrály skupiny a podle umístění se rozhodovalo v pavouku. První utkání jsme sehráli proti Základní škole z Týniště nad Orlicí, od začátku si holky vypracovaly náskok, který udržely až do konce zápasu, a je z toho vítězství 2:0 na sety. Druhý zápas hrajeme proti Základní škole z Opočna, stejný průběh jako v předchozím střetnutí a je z toho vítězství 2:0 na sety. Předposlední zápas ve skupině narážíme na favorita turnaje, Základní školu Javornická Rychnov nad Kněžnou. Nedaří se nám chytit začátek, bohužel tak v prvním setu prohráváme o 2 body, ale v dalším setu holky hru zpřesnily a vítězný set byl o 3 body. Celkově tedy vítězství v zápase o jeden jediný bod. Závěr skupiny odehrajeme proti Základní škole ze Slatiny nad Zdobnicí. Ve vyrovnaném utkání jsme v koncovce obou setů šťastnější a vítězíme 2:0 na sety. Ve vyřazovacích bojích se nejprve utkáváme se Základní školou z Kostelce nad Orlicí, daří se nám, vítězíme 2:0 na sety a s přehledem postupujeme do finále turnaje. Tam na nás čeká tým ze Základní školy Častolovice. Bohužel nám nevyšel vstup do utkání a první set prohráváme o pár bodů. Druhý set už je o něčem jiném, navázali jsme na předchozí zápasy a vyrovnáváme na 1:1. Rozhodující třetí set nabídl skvělou podívanou, vyrovnaný zápas nakonec strháváme na svou stranu a bereme zasloužené zlato. Holky si zaslouží pochvalu a poděkování za předvedené výkony. Obci Trnov děkujeme za zajištění dopravy na soutěž.